شهید قائد افضلیشهید قائد افضلی شهید قائد افضلی شهید قائد افضلیشهید قائد افضلی
امروز جمعه، ۲ حوت ۱۳۹۸
اساسنامه بنیاد شهید افضلی
بسم الله الرحمن الرحیم
شرایط نوین در افغانستان وارد دهمین سال آن گردیده و تغییرات گوناگونی در عرصه های مختلف پدیدار گشته است . کشوری پس از سه ده ویرانی و نابسامانی، علایم احیای مجدد را در خود احساس نموده و آهسته ولی با دشواری گامهای رو به جلو نهاده است .
با وجود برپایی اساسات یک نظام در کشور، مشکلات و معاذیر بیرونی و داخلی جدید، یکی پی دیگری رونما گردید تا مردم افغانستان، بویژه آن عده از آسیب دیدگان و مصیبت رسیدگان اصلی سالهای جنگ و آوارگی، نتوانند به صورت درست از مزایای این دستاورد های نوین بهره مند گردند ....
پیام تسلیت بنیاد شهید افضلی به مناسبت رحلت مجاهد قهرمان مارشال محمد قسیم فهیم

marshal-fahim
باز گشت همه به سوی اوست

پیام تسلیت

بنیاد شهید افضلی به مناسبت رحلت مجاهد قهرمان مارشال محمد قسیم فهیم

با تاثر و تاسف بی‏حد اطلاع یافتیم که مارشال محمد قسیم فهیم معاون اول ریاست جهموری اسلامی افغانستان دارفانی را وداع گفته و به لقاء الله پیوست.  مارشال محمد قسیم فهیم فرزند رشید و دلاور میهن و یکی از چهره ها و شخصیت های برجسته و تاثیرگذار دورۀ جهاد و مقاومت بود. وی در راه استقلال و آزادی کشور دردها، رنج‏ها و زحمات های طاقت فرسایی را متحمل شد.

او سرتاسر عمر خود را در راه خدمت به عقیده و میهن خویش صرف نمود. سالیان متمادی و همراه با دیگر مجاهدین شانه به شانه در راه مبارزه با بیگانگان رزمید. مارشال فهیم همسنگر و یار وفادار قهرمان ملی کشور احمد شاه مسعود بود. در زمانی  که تروریزم و سیاهی کشور را فرا گرفته بود برای نجات کشور از دامان وحشت و تباهی مردانه ایستاد.

او از جمله شخصیت ها و چهره هایی بود که به میهنش عشق می‏ورزید. آرزویش وجود یک افغانستان آزاد و آباد بود. در شرایط نوین نیز مارشال محمد قسیم فهیم با برعهده گرفتن معاونت اول ریاست جمهوری در چند دوره، مصدر خدمات فراوانی برای مردم و کشورش شد و در  راه تحکیم ارزشها و دستاوردهای دینی ومیهنی تلاش نمود.

در شرایطی که افغانستان روزهای سرنوشت سازی را سپری می کند، عدم حضور مارشال محمد قسیم فهیم یک نقیصۀ جبران‏ناپذیر برای کشور و سرنوشت مردم مسلمان افغانستان می باشد. بدون تردید افغانستان یکی از شخصیت های عیار، دلسوز و فداکار خود را از دست داد.

بنیادشهید افضلی وفات نابهنگام مارشال محمد قسیم فهیم را به رئیس جمهور , مردم افغانستان، یاران و همسنگران وی بخصوص به خانواده، دوستان وبازماندگان ایشان تسلیت گفته و برای مرحومی رحمت الهی و بهشت برین را استدعا نموده و برای همه بازماندگان مرحوم صبر جمیلی را از خداوند متعال مسئلت می نماید.

بنیاد شهید افضلی

19/11/1392

هرات