شهید قائد افضلیشهید قائد افضلی شهید قائد افضلی شهید قائد افضلیشهید قائد افضلی
امروز پنجشنبه، ۸ حوت ۱۳۹۸
اساسنامه بنیاد شهید افضلی
بسم الله الرحمن الرحیم
شرایط نوین در افغانستان وارد دهمین سال آن گردیده و تغییرات گوناگونی در عرصه های مختلف پدیدار گشته است . کشوری پس از سه ده ویرانی و نابسامانی، علایم احیای مجدد را در خود احساس نموده و آهسته ولی با دشواری گامهای رو به جلو نهاده است .
با وجود برپایی اساسات یک نظام در کشور، مشکلات و معاذیر بیرونی و داخلی جدید، یکی پی دیگری رونما گردید تا مردم افغانستان، بویژه آن عده از آسیب دیدگان و مصیبت رسیدگان اصلی سالهای جنگ و آوارگی، نتوانند به صورت درست از مزایای این دستاورد های نوین بهره مند گردند ....
شهید سید قاسم

شهید سید قاسم در سال 1339 در شهر هرات به دنیا آمد. تحصیلات خویش را تا صنف سوم دانشکده شرعیات هرات به پایان رسانید و پس از آن به صفوف جهاد پیوست. او سرانجام در سال 1366 در هرات به شهادت رسید. یکی از سبز قامتان سرخ اندیشی است که داغ هجرانش تا ابد بر قلب مجروح سرزمین مان خواهد ماند. وی از از علمداران جهاد و مبارزه بود و دارای خصوصیات روحی و و رفتاری شگرف و تحسین برانگیز، متدین متواضع، پرشور و خستگی ناپذیر و غرور افتخار آفرینش، همواره هراس را به جان دشمنان می افکند.

وی همواره به دوستانش می گفت: روزی خواهد رسید که انقلاب اسلامی پیروز گردد اما من در کنار شما نخواهم بود. من هر لحظه آرزو دارم که خداوند موهبت شهادت را نصیب فرماید و مرا که هر چند لایق این نعمت نیستم، به جوار رحمت خود بخواند.