شهید قائد افضلیشهید قائد افضلی شهید قائد افضلی شهید قائد افضلیشهید قائد افضلی
امروز جمعه، ۲ حوت ۱۳۹۸
اساسنامه بنیاد شهید افضلی
بسم الله الرحمن الرحیم
شرایط نوین در افغانستان وارد دهمین سال آن گردیده و تغییرات گوناگونی در عرصه های مختلف پدیدار گشته است . کشوری پس از سه ده ویرانی و نابسامانی، علایم احیای مجدد را در خود احساس نموده و آهسته ولی با دشواری گامهای رو به جلو نهاده است .
با وجود برپایی اساسات یک نظام در کشور، مشکلات و معاذیر بیرونی و داخلی جدید، یکی پی دیگری رونما گردید تا مردم افغانستان، بویژه آن عده از آسیب دیدگان و مصیبت رسیدگان اصلی سالهای جنگ و آوارگی، نتوانند به صورت درست از مزایای این دستاورد های نوین بهره مند گردند ....
پیام آمنه صفی افضلی وزیر کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین به مناسبت سالگرد شهادت قائد شهید صفی‌الله جان افضلی

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

پیام آمنه صفی افضلی وزیر کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین به مناسبت سالگرد شهادت قائد شهید صفی‌الله جان افضلی

من‌المومنین رجال صدقوا ماعاهدالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

یوم‌الله شانزدهم سرطان یادآور حماسه و ایثار رادمردان راه خداست که اخلاصمندانه سر بر طبق اخلاص نهادند و جانانه رزمیدند تا امروز ما بهتر از دیروز و فردای ما نیکوتر از امروز ما باشد. تاریخ گواه خواهد بود که فرزندان این مرز و بوم در شرایط حساس و سرنوشت ساز کشور رسالت دینی و مسئولیت میهنی خود را به خوبی درک نموده و بدون هیچ‌گونه تاخیر و تعللی پا به میدان مبارزه و جهاد گذاشتند.

پیشگامان این نهضت جهادی و سرداران این عرصۀ خون و شهادت، کسانی بودند که تنها و تنها در برابر ایمان خویش به خدای یکتا و حراست از میهن خود در مقابل تجاوزگران متعهد بوده و از هیچ درگا و بارگاه دنیوی هدایت و حمایت دریافت ننمودند. حضور این رادمردان در کارزار جهاد و مقاومت و جوشش و خروش شان در برابر متجاوز، هیبت و صلابت رزمندگان صدر اسلام را تداعی می‌نمود.

هرچه از تاریخ این رزمندگی فاصله می‌گیریم، تبلور ایمان آن رزمندگان راه حق درخشنده‌تر و صلابت ایثار و شهادت شان مجسم‌تر می‌گردد. زمانی که به مقطع تاریخی 16 سرطان معطوف می‌شویم، دنیایی از همت و شهامت در مقابل دیدگان ما قرارمی‌گیرد و انواعی از مسئولیت‌ها در قبال حفظ و حراست از این همه عزت و عظمت بر شان‌های ما سنگینی می‌کند. یاد و خاطرۀ شهدای گرانقدری چون قائد شهید صفی‌الله جان افضلی، قاضی شهید سیدعبدالرحیم رحمانی و شهید الحاج علاءالدین خان، همواره برای ما گرامی بوده و گرامی‌تر خواهد شد.

رسالت و مسئولیت ما به عنوان وارثین و شاهدان عینی چنین رزمندگانی این است که تلاش‌های ایثارگرانه و ادای فریضۀ جهاد از جانب پیشگامان نهضت جهاد و مقاومت را به وجه احسن به نسل بعدی منتقل نماییم و از مزایای چنین ایثار و شهامت و شهادتی به امروزیان یادآور شویم و از تعهد خالصانه و پایبندی به چنان رسالت و مسنولیت ایمانی و میهنی نسل فردا را آگاه و آگاهتر سازیم.

برای بازماندگان شهدای عزیز ما مسئولیت خطیری است تا همت نموده، برای دهه ها و سده های دیگر افتخارات این عزیزان را پاس‌داشته و برنامه‌های سیاسی و اجتماعی خویش را در پرتو رشادت‌های این عزیزان به پیش ببرند.

این‌جانب به نوبۀ خود یاد و و خاطرۀ این بزرگمردان تاریخ‌ساز را گرامی داشته، از خداوند منان، همت لازم و توان کامل در جهت تداوم معنویت این راه و رسم را برای بازماندگان شهدا تمنا دارم.

با تقدیم احترام

آمنه صفی افضلی

وزیر کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین