شهید قائد افضلیشهید قائد افضلی شهید قائد افضلی شهید قائد افضلیشهید قائد افضلی
امروز جمعه، ۲ حوت ۱۳۹۸
اساسنامه بنیاد شهید افضلی
بسم الله الرحمن الرحیم
شرایط نوین در افغانستان وارد دهمین سال آن گردیده و تغییرات گوناگونی در عرصه های مختلف پدیدار گشته است . کشوری پس از سه ده ویرانی و نابسامانی، علایم احیای مجدد را در خود احساس نموده و آهسته ولی با دشواری گامهای رو به جلو نهاده است .
با وجود برپایی اساسات یک نظام در کشور، مشکلات و معاذیر بیرونی و داخلی جدید، یکی پی دیگری رونما گردید تا مردم افغانستان، بویژه آن عده از آسیب دیدگان و مصیبت رسیدگان اصلی سالهای جنگ و آوارگی، نتوانند به صورت درست از مزایای این دستاورد های نوین بهره مند گردند ....
پیام جلالتمآب دکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه دولت جمهوری اسلامی افغانستان به مناسبت سی‌و‌یکمین سالگرد شهادت قائد شهید صفی الله افضلی

پیام جلالتمآب دکتر عبدالله عبدالله

رئیس اجرائیه دولت جمهوری اسلامی افغانستان

به مناسبت سی‌و‌یکمین سالگرد شهادت قائد شهید صفی الله افضلی

 

31 سال پیش در چنین روزی مردم افغانستان یکی از مجاهدان راستین، بلندآوازه و خوش نام را از دست دادند.
به مناسبت سی‌ویکمین سالروز شهادت شهید افضلی به خانواده آن شهید، دوستانش، مردم هرات و مجاهدین افغانستان ابراز تسلیت و همدردی می‌کنیم و یاد آن علم‌بردار عزت و آزادی کشور را گرامی می‌داریم.
شهید صفی‌الله افضلی، از زمرۀ مجاهدان بلندآوازه، راست قامت و متین حوزۀ غرب بود که در راه دفاع از آزادی و استقلال افغانستان تلاش‌ها و زحمات خسته‌گی‌‌ناپذیری را متحمل گردید.
جای شخصیت‌های متعهد و استواری چون شهید افضلی همیشه در میان مجاهدین و مردم افغانستان خالی خواهد بود و نام‌شان جاوید و ماندگار می‌باشد.
دکتر عبدالله عبدالله
رئیس اجرائیه دولت جمهوری اسلامی افغانستان