شهید قائد افضلیشهید قائد افضلی شهید قائد افضلی شهید قائد افضلیشهید قائد افضلی
امروز جمعه، ۲ حوت ۱۳۹۸
اساسنامه بنیاد شهید افضلی
بسم الله الرحمن الرحیم
شرایط نوین در افغانستان وارد دهمین سال آن گردیده و تغییرات گوناگونی در عرصه های مختلف پدیدار گشته است . کشوری پس از سه ده ویرانی و نابسامانی، علایم احیای مجدد را در خود احساس نموده و آهسته ولی با دشواری گامهای رو به جلو نهاده است .
با وجود برپایی اساسات یک نظام در کشور، مشکلات و معاذیر بیرونی و داخلی جدید، یکی پی دیگری رونما گردید تا مردم افغانستان، بویژه آن عده از آسیب دیدگان و مصیبت رسیدگان اصلی سالهای جنگ و آوارگی، نتوانند به صورت درست از مزایای این دستاورد های نوین بهره مند گردند ....
پیام وزیر کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین به مناسبت بیست و ششمین سالروز شهادت قائد شهید صفی الله جان

بسم الله الرحمن الرحیم

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا 

پیام وزیر کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین

به مناسبت بیست و ششمین سالروز شهادت قائد شهید صفی الله جان افضلی

شهیدان چراغ های همیشه فروزان تاریخ ملت ها اند. سرفرازی هر جامعه‏یی وابسته به حضور نخبه گان آن جامعه است. نخبه گان سیاسی، نخبه گان فرهنگی و نخبه گان اجتماعی.

در مقاطع حساس ایجاب نموده است تا چند ویژگی یادشده در وجود یک فرد تبلور یافته و از وی شخصیت برتر و جامع تر بسازد. علاوه بر آن چنین شخصیت های تمامی آمال و آرزوهای ملتی را، خواسته و آرزوی خود دانسته و تمامی توان خویش را در راه سرفرازی مردم خود به کار بسته اند.

ملتی که ایمانداری و دفاع از نوامیس کشور والاترین اهداف آن باشد، به صورت طبیعی چنین زعما و نخبه گانی را در دامان خویش می پروراند. و قائد شهید صفی الله جان افضلی یکی از این نخبه گان بود. که تا زمان حیات از لحظه لحظه سرنوشت معنوی و اعتقادی مردم خود دفاع نمود. وی با قلبی پاک و ایمانی زلال رسالت دینی و مسئولیت میهنی خویش را در برابر خدا، مردم و میهن خویش ادا نمود.

رادمردانی همچون قائد شهید افضلی و قاضی شهید رحمانی از جملۀ پیشتازان نهضت ایمان و آزادگی بودند که با ریختن خون پاک خویش تعهد خود را در برابر خدا و ملت به اثبات رسانیدند.

تلاش خسته گی ناپذیر، زحمات شبانه روزی، جنگ و جدال پیوسته بادشمن، همدلی و فداکاری با همرزمان جهادی، رسیدگی به مشکلات مهاجرین در کنار باور و اعتقادی کامل نسبت به دین خواهی و میهن دوستی، دوری از هر گونه تبعیض در بین صفوف مجاهدین، علاقه به فرهنگ، معنویت و سازندگی علمی برای نسل آینده، دوستی خالصانه با تمام کسانی که در صف مبارزه و جهاد قرار داشتند و خدمت گذاری بلا استثنا به اقشار مختلف جامعه، از قائد شهید افضلی قهرمان ملی ساخته بود.

در شانزدهم سرطان 1392 که برابر است با بیست و ششمین سالروز شهادت قائد شهید افضلی، یاد و خاطرۀ آن رادمرد بزرگ و همرزمان با وفایش را گرامی می داریم و امیدواریم که بتوانیم راه و رسم ایثارگرانۀ این بزرگمردان را به دستورالعمل کاری خویش و نسل آینده بدل سازیم تا هویت ملی و اصالت ایمانی مردم ما در پرتو نظام جمهوری اسلامی افغانستان محفوظ و بالنده باقی بماند.

از خداوند منان برای دست اندرکاران برگزاری مراسم سالگرد قائد شهید صفی الله جان افضلی توفیق مزید در عرصه های سازندگی را خوانم.

والسلام علیکم و رحمه الله

آمنه صفی افضلی

وزیر کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین

16 سرطان 1392