شهید قائد افضلیشهید قائد افضلی شهید قائد افضلی شهید قائد افضلیشهید قائد افضلی
امروز جمعه، ۲ حوت ۱۳۹۸
اساسنامه بنیاد شهید افضلی
بسم الله الرحمن الرحیم
شرایط نوین در افغانستان وارد دهمین سال آن گردیده و تغییرات گوناگونی در عرصه های مختلف پدیدار گشته است . کشوری پس از سه ده ویرانی و نابسامانی، علایم احیای مجدد را در خود احساس نموده و آهسته ولی با دشواری گامهای رو به جلو نهاده است .
با وجود برپایی اساسات یک نظام در کشور، مشکلات و معاذیر بیرونی و داخلی جدید، یکی پی دیگری رونما گردید تا مردم افغانستان، بویژه آن عده از آسیب دیدگان و مصیبت رسیدگان اصلی سالهای جنگ و آوارگی، نتوانند به صورت درست از مزایای این دستاورد های نوین بهره مند گردند ....
پیام همسر قافله سالار شهید صفی الله (افضلی) 24 سرطان 1366 تربت جام

 بسم رب الشهدا و الصدیقین

ولاتهنوا ولاتحزنوا و انتم الاعلون ان کنتم مومنین

مجاهدین قهرمان، رهروان راه اصیل انبیاء پیشتازان سنگرو حماسه آفرینان مکتب انسان ساز اسلام، مهاجرین گرانقدر، خواهران و برادران مسلمان.

اولتر از همه شهادت فرزند رشید اسلام صفی خدا را از صمیم قلب برای تان تبریک و تسلیت عرض نموده، از خداوند کریم (ج) صبر جمیل و اجر عظیم را برای همه امت شهید پرور خواستارم.

اینجانب به حیث همسر شهید، شما مردم شریف و همسنگران غیور صفی خدا (ج) را تسلی مینمایم و آرزو مندم که با شهادت این عزیز روحیه اسلامی تان را بیش از پیش حفظ نموده صبر و استقامت همیشگی خود را از دست ندهید و یقین دارم که ریختن خون پاکش به شما شجاعت، وحدت و صلابت می بخشد. چشم امیدم به تو ای برادر مجاهد که راه همسرم را که پدری برای فامیل خود، و چشم امیدی برای مردم خویش و همر زمی برای مجاهدین و سردار لشکری برای اسلام بود، مردانه ادامه دهی.

و از جمله وصیت های تاکیدی وی این بود که دوستان و همسنگرانم هرگز در شهادتم نگریند. راه خدا را هرگز از دست ندهند و فرزندان شان را همه وقت با دیانت تربیه کنند، از تجملات دنیوی به پرهیزند و جهاد را مردانه و مصممانه به پیش برند..

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

آمنه (افضلی)

همسر شهید صفی الله جان (افضلی)