شهید قائد افضلیشهید قائد افضلی شهید قائد افضلی شهید قائد افضلیشهید قائد افضلی
امروز جمعه، ۲ حوت ۱۳۹۸
اساسنامه بنیاد شهید افضلی
بسم الله الرحمن الرحیم
شرایط نوین در افغانستان وارد دهمین سال آن گردیده و تغییرات گوناگونی در عرصه های مختلف پدیدار گشته است . کشوری پس از سه ده ویرانی و نابسامانی، علایم احیای مجدد را در خود احساس نموده و آهسته ولی با دشواری گامهای رو به جلو نهاده است .
با وجود برپایی اساسات یک نظام در کشور، مشکلات و معاذیر بیرونی و داخلی جدید، یکی پی دیگری رونما گردید تا مردم افغانستان، بویژه آن عده از آسیب دیدگان و مصیبت رسیدگان اصلی سالهای جنگ و آوارگی، نتوانند به صورت درست از مزایای این دستاورد های نوین بهره مند گردند ....
پیام تسلیت رهبر جمعیت اسلامی افغانستان به مناسبت شهادت جانگداز سردار رشید اسلام شهید صفی الله افضلی

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر گرانقدر: هدایت الله افضلی و همه افراد فامیل محترم افضلی! السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

و بعد به مناسبت شهادت قهرمان همیشه در سنگر صفی الله افضلی مراتب تسلیت خویش را به همه افراد فامیل شریف تقدیم نموده از بارگاه اقدس الهی برایتان صبر جمیل خواهانم.

شنیدن خبر هولناک شهادت این فرزند ارجمند انقلاب شکوهمند اسلامی عمیقا مرا سوگوار ساخت. شهادت صفی الله جان ضایعه ای است جبران ناپذیر، و حادثه است بس المناک. اما چه باید کرد؟ چون رضای پروردگار در این بود. چاره ای جز رضا به قضای الهی نداریم انا لله و انا الیه راجعون.

خداوند شهید عزیز ما را در صف شهدای بدر واحد جای دهد و به همه شما صبر و استقامت عطا فرماید. گرچه داغ و درد شهیدان در فامیل شهید پرورتان پدیده ای است همیشگی که از آغاز انقلاب کاروان در کاروان شهیدای گلگون قبای تان باشور و شوق به گلزمین شهادت شتافته اند و چندی قبل شهادت فقیر احمد جان در پهلوی سایر شهدا داغ و درد عمییق را بر جگر همه ماگذاشت.

خداوند همه شهدای ما را درجه رفیع شهدا صدر اول عطا فرماید و به برکت خون پاکشان کشور اسلامی ما را آزاد ولوای پرجلال اسلام در آن به اهتزاز در آید.

پنجشنبه 18 سرطان 1366 هجری شمسی

برهان الدین (ربانی)