شهید قائد افضلیشهید قائد افضلی شهید قائد افضلی شهید قائد افضلیشهید قائد افضلی
امروز جمعه، ۲ حوت ۱۳۹۸
اساسنامه بنیاد شهید افضلی
بسم الله الرحمن الرحیم
شرایط نوین در افغانستان وارد دهمین سال آن گردیده و تغییرات گوناگونی در عرصه های مختلف پدیدار گشته است . کشوری پس از سه ده ویرانی و نابسامانی، علایم احیای مجدد را در خود احساس نموده و آهسته ولی با دشواری گامهای رو به جلو نهاده است .
با وجود برپایی اساسات یک نظام در کشور، مشکلات و معاذیر بیرونی و داخلی جدید، یکی پی دیگری رونما گردید تا مردم افغانستان، بویژه آن عده از آسیب دیدگان و مصیبت رسیدگان اصلی سالهای جنگ و آوارگی، نتوانند به صورت درست از مزایای این دستاورد های نوین بهره مند گردند ....
قطعنامه مجاهدین و مهاجرین مسلمان افغانستان به مناسبت شهادت مظلومانه سردار رشید اسلام قائد شهید صفی الله افضلی

ومانقموا منهم الا ان یمومنوا با الله العزیز الحمید.

(قرآنکریم)

خون تو به رگهای تن ما جاریست
هر قطره که از خون «صفی الله» ریخت

تا محو ستم زروی دنیا جاریست
در بحر شرف بسان دریا جاریست

در سراسر تاریخ و دوره های شکوهمندی که دین اسلام به عنوان کاملترین دین و تمام نعمت و با ابهتی تمام وقامتی استوار به امت اسلامی ارمغان گردیده و با الهام از تزکیه تعلیم و حکمت رسول اولوالعزم الهی رجال و انسانهای در تربیتگاه نظام تربیتی اسلام رشد و تکوین شخصیت یافته اند که هر کدام شان ستاره درخشان آسمان هدایت و مشعل دار پرتوان انقلابها، تحولات و فتوحات بی نظیری در زوایای مختلف جهان گردیده و در مقابل سران و پیشوایان کفروشرک و الحاد مومنانه عصیان کرده اند.

نظام اسلام و همه انقلابهای توحیدی در سر آغاز و استمرار وجود خود با موضع گیری های خصمانه باطل پرستان، طاغوتیان و کوردلان قرار گرفته و بعد از شکست و ضعف آنها در برابر عنصر ایمان در جبهه دیگر، خونین ترین نبردها را درادوار و مقاطع گوناگون علیه امت اسلامی ایجاد و به راه انداخته اند.

شعله ورگردانیدن جنگهای صلیبی، جنگهای تاتارها، و چنگیزها و ده ها یورش دیگر در گذشته و هجوم استعمار غربی و لشکرکشی و یورش الحاد و استعمار سرخ به سردمداری روسیه متجاوز به خاطر جلوگیری از موج قیام آفرین و فراگیر اسلام در سرزمینهای اسلامی، افغانستان قهرمان در  تاریخ معاصر ما از کارنامه های سیاه و ننگین جاهلیت قرن بیستم  حجاب کاذبانه مدعیان صلح را از چهره منافقانه آنها برداشته و برای همه جهانیان بر ملانموده است.

ملت مسلمان افغان درگذرگاههای مختلف تاریخ با دشمنان اسلام و آزادی وطن خود قهرمانانه نبرد کرده اند و امروز نیز با بزرگترین طاقت نظامی جهان، روسیه متجاوز بواسطه دفاع و پاسداری از نظام و وطن اسلامی به مقابله پرداخته و مطامع کوتاه مدت و دراز مدت کینه توزان اسلام را به یاس و شکست محتوم مواجه ساخته است.

(قاقد شهید صفی الله افضلی) یک تن از سرداران بزرگ و رشید انقلاب اسلامی ما بود که در موکب احدی الحسنیین، و در مسیر حرکت تکاملی انقلاب اسلامی، مرگبار ترین ضربات را بر پیکر دشمن تا به دندان مسلح روسی وارد ساخته و فتوحات عظیمی را نصیب سنگرداران انقلاب خونین ما نموده است.  او قافله سالار قهرمانی بود که پرچم جهاد علیه استکبار شرق را با کوله بار سنگین رسالت اسلامی از وهله نخست یورش ارتش سرخ و تا لحظات شهادتش عاشقانه بدوش کشید و متعهدانه و پیروز مندانه با ادعای تکلیف اسلامی شجره طیبة انقلاب اسلام ما را با خون گرمش رنگین ساخت و با کسوتی از تقوی، جهاد و حماسه در شامگاه سیاه 16 سرطان 1366 با عروج ملکوتی خود به رفیق اعلی پیوست، مادر حالی که شهادت مظلومانه سردار رشید انقلاب اسلامی افغانستان را به ملت مسلمان و عزادار افغان وامت بزرگ جهان اسلام تبریک و تسلیت عرض میکنیم مواضع انقلابی خود را در قبال شهادت حرکت آفرین این عزیز اسلام چنین اعلام میداریم.

1- ملت مسلمان افغانستان شهادت مظلومانه سردار قهرمان خود قائد شهید (صفی الله افضلی) را توسط (کا،ژ،ب) و شبکه های فرعی آن به عنوان برهان واضح شکست نظامی ورویاروئی دشمن دانسته و شدیداً آنرا محکوم مینماید.

2- مجاهدین و مهاجرین مسلمان افغانی از مقامات مسئول کشور برادر جمهوری اسلامی ایران میخواهند این قضیه که امت اسلامی را به عزا نشانده هرچه سریعتر پیگیری رسمی نموده عاملین این جنایت بزرگ را شناسائی و در اسرع وقت به شدیدترین وجه مجازات نمایند.

3- سنگرداران انقلاب اسلامی افغانستان و مهاجرین مسلمان خارج از کشور، تصویب شورای فرماندهای جهادی ولایات هرات و بادغیس مبتنی بر انتخاب شایسته برادر مجاهد و قهرمان ماجگتورن (عزیز الله افضلی) را به صفت آمر عمومی جبهات شهید حفیظ الله افضلی و برادر مجاهد و اندیشمند انجنیر ضیاء الدین را به صفت معاون عمومی جبهات موصوف کاملاً تائید و از آن پشتیبانی مینمایند.

4- جهادگران مومن افغان اعلام میدارند که خط مبارزاتی و جهادی سردار شهید صفی الله افضلی را که بر معیارهای اصیل اسلامی و خط سیاسی نه شرقی و نه غربی استوار بود، تا پیروزی نهائی ادامه خواهند داد.

5- ملت مسلمان افغانستان شهادت مظلومانه شهید پاکباخته خود را سر آغاز قیام ها و حرکت های دیگر و باب جدیدی در مجموعه رسالت مندانه جهادی خود دانسته و ادامه دهنده راه شهدا عزیز انقلاب اسلامی خود بوده و میباشند.

6- مجاهدین قدرتمند اسلام صراحتاً اعلام میدارند که انتقام خون سردار عزیز خود را از عاملین کوردل و جنایت پیشه آن با نصرت الهی خواهند گرفت.

7- روس های جنایت کار باید بدانند که این شهادتها از مزابای اوج گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ما بوده و فواره های خون شهدا انقلاب اسلامی روح تازه­ی به سنگرهای فخر آفرین جهادی ما می بخشد.

8- ملت مسلمان ما معتقد است که اگر سرداری از سرداران اسلام قبای شهادت به تن نموده و به خیل شهدا امت اسلامی بپیوندد سرداران دیگری وجود دارند که خط سرخ شهادت وی را تارسیدن به احدی الحسنیین، ادامه داده و دشمن زبون را با ترفندها و مکائد خصمانه آن از اوج قدرت پوشالی به حضیض ذلت نگون می گرداند و به یقین که نور خدا با این حرکت های مذبوحانه خصم ناپاک خاموش نخواهد شد.